Rodzice dzieciom, czyli teatr we Wrociszewie (wideo)

Kultura 28 stycznia 2013
Rodzice dzieciom, czyli teatr we Wrociszewie (wideo)

Zwykle przed feriami zimowymi w szkołach odbywają się zabawy karnawałowe. W piątek 25 stycznia gościliśmy na takiej zabawie w Publicznej Szkole Podstawowej we Wrociszewie. Ktoś powie: I co w tym dziwnego? Niby nic, a jednak!

Zgodnie z tradycją szkoły dzieci co roku przygotowują inscenizacje bajek i prezentują swoje umiejętności rodzicom. A tu, zaskoczenie! Tym razem to rodzice uczniów klasy II, zainspirowani pomysłem pani Małgorzaty Dąbrowskiej, przygotowali współczesne wersje czterech bajek: „Królewny Śnieżki”, „Czerwonego Kapturka”, „Kopciuszka” i „Śpiącej Królewny”. Wszyscy byli zachwyceni nie tylko grą aktorską, teatralnymi strojami, lecz także wspaniałą, ruchomą dekoracją. Takiej inscenizacji mury tej szkoły jeszcze nie widziały.

W przygotowania trwające około miesiąca zaangażowani byli wszyscy rodzice. Dekoracje wykonywano w przechowalni, a próby trwające do późnych godzin nocnych odbywały się w prywatnym domu i w szkole. Od samych aktorów wiemy, że dialogi były zmieniane i uatrakcyjniane do ostatniej chwili. Sami rodzice bawili się przy tym doskonale, a brzuchy bolały ich od śmiechu. Trudno się dziwić, słysząc: „Bowiem Kopciuszek, co stwierdzam z żalem, nie umył sobie nóg przed tym balem” czy też słowa Księcia, który zaskoczony wyglądem Śpiącej Królewny mówi „…miała być wnuczka, a jest zgrzybiała i w okularach staruszka”. Każda bajka kończyła się morałem np. „Myj owoce przed jedzeniem, bo nie zechcę ciebie miła, gdy nie będziesz długo żyła”.

Interpretacje bajek wzbudziły zachwyt wśród najmłodszych, którzy bardzo spontanicznie reagowali na odgrywające się sceny, a w „drastycznych” momentach na ich twarzach malował się lęk. Dorośli też wybuchali śmiechem, zwłaszcza gdy na scenę wkraczały krasnoludki o wzroście stu osiemdziesięciu centymetrów, a Książę uciekał na koniu-szczotce.

Rodzice podbudowani entuzjazmem widowni i gromkimi brawami chcieliby zaprezentować się przed większą publicznością.

Po występie rozpoczął się tradycyjny bal karnawałowy przeplatany atrakcyjnymi konkursami. I mimo że zabawa nie trwała do rana, imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych.

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia:

Autor filmów: Adrian Dębski
Tekst: rodzice ze szkoły we Wrociszewie


← Symbolika święconki Farna zabrzmiała z Ewą Urygą! →

O autorze

Redakcja

Redakcję portalu w.Warce.pl tworzy coraz więcej osób. Tu naprawdę każdy może publikować i dzielić się z innymi swoimi pasjami i opiniami. Dołącz do nas!

Komentarze z Facebook

Komentarze wWarce.pl

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, by móc komentować.